Dowiedz się więcej...

Miałem wypadek komunikacyjny - jak uzyskać odszkodowanie

Data dodania: 04.10.2018

Wypadek komunikacyjny może przytrafić się każdemu, nawet doświadczonemu kierowcy. Zazwyczaj firma ubezpieczeniowa wypłaca w takim przypadku odszkodowanie, które pokryć ma koszty naprawy szkód lub leczenia poszkodowanych. Choć nikomu nie życzymy stłuczki, warto wiedzieć w jaki sposób należy postępować, aby skutecznie uzyskać odszkodowanie.


CZYTAJ DALEJOdszkodowania komunikacyjne – podstawowe informacje

Data dodania: 04.10.2018

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał korzystać z zamieszczonych tutaj informacji, jednak jeśli już przytrafi ci się stłuczka – oto najbardziej podstawowe zagadnienia związane z odszkodowaniem komunikacyjnym.


CZYTAJ DALEJSzkoda komunikacyjna – co to takiego?

Data dodania: 04.10.2018

W krajowym ustawodawstwie brakuje dokładnej definicji szkody komunikacyjnej, pomimo faktu, że jest ona podstawową przesłanką odpowiedzialności cywilnej. Jak zatem należy rozumieć pojęcie szkody komunikacyjnej?


CZYTAJ DALEJJak ustala się wysokość odszkodowania z AC

Data dodania: 10.12.2018

Autocasco (AC) to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które gwarantuje kierowcy wypłatę odszkodowania w razie stłuczki lub kradzieży pojazdu. To, jak bardzo AC “chroni” właściciela pojazdu zależy od wielu czynników i bardzo często jest indywidualnie dopasowywane do poszczególnych przypadków.


CZYTAJ DALEJOdszkodowanie komunikacyjne - dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Data dodania: 10.12.2018

Stłuczka samochodem może przytrafić się każdemu - niezależnie od doświadczenia czy umiejętności. Postępowanie w przypadku takiego zdarzenia jest zazwyczaj bardzo podobne: poszkodowany bierze od sprawcy jego dane i zgłasza się do ubezpieczyciela z prośbą o wypłacenie odszkodowania. Problem jest zawsze ten sam - zbyt niska kwota za szkodę! Czy można temu jakoś zaradzić?


CZYTAJ DALEJPotrącenie pieszego, a odszkodowanie z OC sprawcy

Data dodania: 10.12.2018

Szkody komunikacyjne to nie tylko stłuczki dwóch (lub więcej) pojazdów na drodze. To także niestety wypadki, w których biorą udział piesi, mający niewielkie szanse w starciu z rozpędzonym i ciężkim samochodem. Jak w takiej sytuacji można dochodzić odszkodowania z OC sprawcy?


CZYTAJ DALEJUbezpieczenie a długotrwały uszczerbek na zdrowiu

Data dodania: 10.12.2018

Osoby, które uczestniczą w wypadkach komunikacyjnych w roli poszkodowanych często nie tylko tracą lub znacznie uszkadzają swoje dobra materialne (np. samochód), ale również - a może przede wszystkim - swoje zdrowie. Czasem uszczerbek na zdrowiu jest niewielki i wystarczy krótki okres, aby w pełni się wyleczyć. Wszelkie koszty leczenia pokrywane są z ubezpieczenia OC sprawcy - co jednak w sytuacji, kiedy poszkodowany wymaga bardziej skomplikowanej i długotrwałej rekonwalescencji?


CZYTAJ DALEJUbezpieczenie OC pojazdu - co obejmuje, kogo chroni?

Data dodania: 10.12.2018

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - powszechnie znane jako ubezpieczenie OC - chroni kierowców przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych innym osobom. W ramach obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej to Ubezpieczyciel odpowiada za wszelkie szkody powstałe przez sprawcę zdarzenia, bądź kolizji drogowej. Pokrywa zatem zarówno koszty wyrządzonych szkód osobowych, jak i zniszczonego, utraconego lub uszkodzonego mienia.


CZYTAJ DALEJWyższe zadośćuczynienie z OC sprawcy wypadku

Data dodania: 10.12.2018

Udział w wypadku samochodowym jest nieszczęśliwym wydarzeniem zarówno dla sprawcy jak i przede wszystkim dla poszkodowanego. Osoby te, zwykle nie z ich winy, czeka sporo wydatków związanych np. z naprawą zniszczonego mienia (samochodu) lub leczenia wszelkich powstałych w wyniku kolizji uszczerbków na zdrowiu.


CZYTAJ DALEJ